Preko 20 zemalja diljem svijeta koristi neku vrstu elektroničkog glasanja, dok su pojedine države nakon pilotiranja ili čak višegodišnjeg korištenja odustale od njegove primjene. Gong objavljuje analizu prednosti i rizika.
Državna, odnosno središnja izborna povjerenstva i Uredi Europskog parlamenta u državama članicama EU imaju u svojem djelokrugu i provedbu informativnih aktivnosti. Stoga je Gong u sklopu praćenja kampanje za izbor zastupnika u Europski parlament 2019. pratio i različite aspekte njihovih informativnih i edukativnih aktivnosti, uključujući njihovu brojnost, kanale dosezanja do javnosti te sredstva uložena u promidžbu.
Election-Watch.EU objavio je prvi cjeloviti izvještaj o izborima za Europski parlament koji donosi pregled provedbe izbora i preporuke za cijelu Europsku uniju, a u čijoj je izradi sudjelovao Gong predstavljajući praksu Hrvatske.
U svom izbornom izvještaju Gong ocjenjuje da su izbori za Europski parlament provedeni u skladu sa zakonskim propisima i međunarodnim standardima dobre prakse u izborima. Ipak, uočeni su nedostaci pa Gong donosi preporuke za sljedeće izbore s ciljem poboljšanja zakonodavnog okvira za provedbu izbora i unapređenja rada nadležnih tijela.
Izborni dan prošao je mirno i u demokratskoj atmosferi, zaključak je Gonga na temelju stotinjak neanonimnih prijava građana o izbornim nepravilnostima i pedesetak informiranja o biračkim pravima.
Korupcija u energetici slabo se procesuira iako se radi o optužbama za milijunske pljačke čiji su akteri učestalo nositelji političke vlasti na najvišim razinama i članovi najutjecajnijih hrvatskih političkih stranaka, a troškove snose građani - kroz gubitak društvenog vlasništva ili kroz povećanje cijena struje ili plina.
Kao Centar znanja u području građanskog aktivizma i izgradnje demokratskih institucija društva u okviru Razvojne suradnje s Nacionalnom zakladom za razvoj civilnog društva Gong provodi analize i istraživanja pod motom „kod nas odokativno postaje provjereno“.